lodzinsider.pl

Narodowa  drużyna Chorwacji lepsza od drużyny Brazylii - o końcowym wyniku zadecydowały jedenastki!

Narodowa drużyna Chorwacji lepsza od drużyny Brazylii - o końcowym wyniku zadecydowały jedenastki!

06.08.2023, 12:11

Kadra narodowa Chorwacji zagra w 1/2 finału - o rezultacie zdecydowały karne Narodowa drużyna Chorwacji zagra w półfinale - zdecydował konkurs jedenastek!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa małymi krokami zbliżają się ku zakończeniu. Spotkania ćwierćfinałowe, których wygrani wystąpią w półfinale mistrzostw świata rozgrywane były w miniony weekend. Z tym, iż ich drużyna pożegnała się z szansami na zgarnięcie mistrzowskiego tytułu musiało się pogodzić bardzo dużo fanów piłkarskich. Pozostaje jednak oglądać turniej do końca i oczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia a także fascynować się ekscytującymi bramkami. Jednym z faworytów do wygrania mistrzowskiego tytułu od samego początku światowych mistrzostw była brazylijska drużyna narodowa tego nie da się ukryć. Wydawało się, iż po zwycięstwie z kadrą narodową Korei Południowej wszystko zmierza w dobrym kierunku, jednakże wówczas przyszedł czas spotkania z kadrą Chorwacji. Zawodnicy narodowego zespołu Chorwacji zafundowali bardzo ciężkie warunki dla drużyny Brazylii podczas tego spotkania.

Drużyna Brazylii od pierwszych minut tego spotkania miała problem ze skończeniem akcji celnym strzałem na bramkę. Chorwaci fenomenalnie spisywali się w grze defensywnej, jednak czasami potrafili wystraszyć ładnymi akcjami ofensywnymi. Sędzia spotkania nie miał wyjścia i po 90 minutach był zmuszony zaprosić piłkarzy obu zespołów na dogrywkę trwającą 30. minut. Sympatycy piłkarscy zgromadzeni na obiekcie byli zadowoleni z przebiegu dogrywki. Narodowa drużyna Brazylii w efekcie bramki Neymara w samej końcówce pierwszej części wysunęła się na prowadzenie. Wydawało się wówczas, iż już jest pozamiatane i sympatycy Brazylii mogą wybierać miejsca na półfinałowy pojedynek. Jednak podczas drugiej połowy dogrywki na 4 minuty przed końcowym gwizdkiem do siatki trafili piłkarze narodowej reprezentacji Chorwacji, doprowadzając tym samym do konkursu jedenastek. Reprezentacja Chorwacji ma bardzo duże doświadczenie w egzekwowaniu rzutów karnych i tym razem było to dostrzegalne. Graczom narodowej kadry Brazylii brakowało precyzji podczas egzekwowania karnych, i dzięki temu bramkarz drużyny Chorwacji bez żadnego problemu kilka wybronił. Z kolei narodowa reprezentacja Chorwacji nie chybiła ani razu i tym sposobem zapewniła sobie kwalifikację do półfinału światowych mistrzostw w Katarze. Bardzo mocna Argentyna, która w 1/4 finału ograła też po serii rzutów karnych narodową drużynę Holandii będzie rywalem narodowej reprezentacji Chorwacji w półfinale.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij