lodzinsider.pl

Klęska polskiej kadry w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - świetny występ kadry narodowej Czech!

Klęska polskiej kadry w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - świetny występ kadry narodowej Czech!

08.08.2023, 09:02

Koszmarny występ polskiej drużyny na starcie eliminacji do Euro 2024 - przegrana z Czechami!

Ubiegłe mistrzostwa świata w wykonaniu kadry narodowej Polski nie były zbyt udane. Nasi reprezentanci oczywiście zdołali wywalczyć awans do fazy pucharowej, jednak nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Sympatycy futbolu z Polski zgodnie uważali, że zmiana na pozycji szkoleniowca jest wymagana. Między innymi z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie umowy z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym trenerem zespołu Polski został Fernando Santos, którego pierwszym istotnym przeciwnikiem była narodowa reprezentacja Czech. To było pierwsze spotkanie w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 i niezwykle ważne było to, aby zwyciężyć.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego nastroje w polskiej reprezentacji były dobre, jednak weryfikacja nadeszła bardzo szybko. Narodowa reprezentacja Czech bowiem dała radę zdobyć dwa gole już po 3 minutach spotkania. To był wielki szok zarówno dla piłkarzy, jak i sympatyków zebranych na trybunach w Pradze. Gracze kadry Czech od początku meczu wyglądali znacznie lepiej od polskich piłkarzy i nic nie wskazywało na to, iż w drugiej odsłonie się to zmieni. Nasza kadra w drugiej połowie tego spotkania wyglądała trochę lepiej, jednakże to czescy gracze strzelili bramkę numer 3. Kuchta Jan był zdobywcą bramki numer trzy w 64. minucie tego starcia. Polscy zawodnicy próbowali nadrobić straty, lecz zdołali zdobyć wyłącznie jednego gola na trzy minuty przed końcem spotkania. Ten pojedynek w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski był fatalny i należy to podkreślić. Trener z Portugalii Fernando Santos z całą pewnością nie tak debiut w narodowej reprezentacji Polski. Polska narodowa kadra będzie się mierzyć z kadrą Albanii w drugim meczu eliminacyjnych zmagań. W tym spotkaniu polska narodowa drużyna musi zgarnąć trzy punkty.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij