lodzinsider.pl

Duma Katalonii zwycięża Real z Madrytu i wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

09.08.2023, 13:53

Real z Madrytu ponosi klęskę - Duma Katalonii zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

Na przestrzeni lat formuła organizacji starcia o Superpuchar Hiszpanii delikatnie się zmieniła i nie da się temu zaprzeczyć. Futbolowi wielbiciele z Hiszpanii mogą odczuwać pewnego rodzaju zawód, gdyż zmagania o ten puchar zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W rywalizacji o to trofeum walczą na ten moment cztery drużyny, a wygrani półfinałowych par będą ze sobą rywalizować w finale. W tym sezonie w finale przeciwko sobie stanęły ekipy Dumy Katalonii oraz Realu. Futbolowi fani ze świata mogli być więc zadowoleni, gdyż to oznaczało pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od wielu lat. Warto w tym miejscu podkreślić fakt, iż w pierwszym składzie ekipy FC Barcelony występuje kapitan drużyny Polski, a więc Lewandowski.

Tak więc polski zawodnik miał szansę na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Dumy Katalonii. Mnóstwo futbolowych specjalistów zaznaczało przed tym pojedynkiem, zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest madrycki Real. Panujący w tym momencie mistrz hiszpańskich rozgrywek oraz zwycięzca ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów to istna maszyna do wygrywania finałów, i właśnie dlatego każdy inny rezultat niż ich triumf byłby wielkim zaskoczeniem. Od początku spotkania finałowego znaczącą przewagę miała ekipa Barcelony. Piłkarze perfekcyjnie czytali się na boisku i bez żadnych problemów przygotowywali kolejne kontry w okolicach szesnastki oponenta. Pierwsza bramka w pojedynku finałowym została strzelona przez zawodników Barcy, a jej strzelcem okazał się Gavi, który wykorzystał doskonałe dogranie od Roberta Lewandowskiego. Do siatki przed końcem pierwszych 45. minut trafił kapitan polskiej reprezentacji, któremu doskonałym zagraniem popisał się Gavi. Wynikiem 2 do 0 dla Dumy Katalonii zakończyła się pierwsza część, a piłkarze Realu wyglądali źle na tle oponenta. W drugiej połowie wygląd gry nie zmienił się, a 20 minut przed końcem Barca zdobyła trzecią bramkę. Real strzelił jedną bramkę w doliczonym czasie gry, a zdobywcą był Benzema. Finalnie mecz skończył się rezultatem 3:1 dla Dumy Katalonii, która w ten sposób zdobyła Superpuchar Hiszpanii.