lodzinsider.pl

Drużyna narodowa Francji przegrała - narodowa reprezentacja Argentyny nowym mistrzem świata!

09.08.2023, 16:21

Kadra Francji pokonana - Argentyna zdobywa mistrzostwo świata!

Kibice futbolu ze zniecierpliwieniem wyczekiwali spotkania finałowego, które rozegrane zostało w niedzielny wieczór. Na pewno skończone niedawno mistrzostwa świata w Katarze były wyjątkowe pod wieloma względami. Mieliśmy okazję podziwiać dużo spektakularnych obron golkiperów oraz pasjonujących pojedynków i widowiskowych goli. Piłkarscy fani w Polsce również mogą być zadowoleni. Po po trzydziestu sześciu latach polska narodowa drużyna zdołała wyjść z grupy na mistrzostwach świata, co można z całą pewnością określić swego rodzaju osiągnięciem. Nie mamy w planach się jednak skupiać na kłopotach rodzimej piłki nożnej. W obecnej chwili o wiele ważniejsze jest to, żeby opisać jak niezwykłym wydarzeniem było finałowe starcie mistrzostw, które rozgrywane były w Katarze. Rywalizowały ze sobą: obrońca tytułu mistrzów świata narodowa drużyna Francji oraz Argentyna.

Najwybitniejszą gwiazdą w kadrze Argentyny jest Lionel Messi, który przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w dziejach tego sportu. Za najwybitniejszego w narodowej reprezentacji Francji uznaje się Kyliana Mbappe, który wiele razy już zaprezentował na tych mistrzostwach, iż pomimo młodego wieku, czeka go jeszcze bardzo dużo sukcesów. Finałowy mecz naprawdę świetnie rozpoczął się dla drużyny narodowej Argentyny, która po pierwszej części prowadziła rezultatem 2 do 0, po golach Leo Messiego oraz Di Marii. Jednak przebieg tego starcia był nieco zdumiewający, gdyż zawodnicy reprezentacji Francji totalnie nie umieli znaleźć się na murawie. Dopiero w II połowie wystartowali do kontry i przyniosło to rezultaty. Dwie bramki w ciągu 2 minut strzelił Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dogrywki. W trakcie dogrywki na prowadzenie kolejny raz wysunęła się reprezentacja narodowa Argentyny i gdy zdawało się, że już jest po spotkaniu, do akcji kolejny raz wszedł Mbappe. Arbiter podyktował karnego, a zawodnik PSG zamienił go na bramkę. Mecz skończył się wynikiem 3:3. Na piłkarskich kibiców zebranych na trybunach czekały więc karne. W konkursie karnych lepsza okazała się drużyna narodowa Argentyny. Tym sposobem Lionel Messi zdobył wszystkie trofea, jakie mógł zdobyć w trakcie kariery zawodniczej. Narodowy zespół Francji zajmuje drugie miejsce, jednak z pewnością za 4 lata kolejny raz będzie walczyć o puchar świata z Kylianem Mbappe w składzie.